Çokça merak edilen hangi marka hindistan cevizi kömürü iyidir sorusuna yanıt bulmak için Cocopalm Nargile Kömürü incelemesi burada..

 

A dan Z ye doğru sıraladığım için incelemeyi Cocopalm küp kömür ile devam ediyorum incelemeye.. 14 dakika gibi bir sürede küp közler istediğim seviyeye geldi, fotoğrafını alta ekliyorum cocopalm küp kömürün , mig razor da 4-5 dakika harmanlandıktan sonra içime başladım.

 

Aeon Auraro premium çelik Shisha + mig razor közlük ve stonehookahbowl lüle ile içimi gerçekleştiriyorum. Teste başladığım köşe diğerlerinde olduğu gibi.. Kömür yanma süresinde koku bırakıyor, Mya yeşil pakete göre koku oranı daha yüksek diyebilirim rahatlıkla.. İçime devam ediyorum.
 
 
Paketin yan tarafında kömürün özelliklerini içeren, hangi maddelerin yer aldığı oranlarla yazılmış ve güzel düşünülmüş. Buna yer veren başka marka olursa yine belirteceğim.
 
 
1 saat 2 dakika boyunca duman seviyesi yeterli bir şekilde mig razorda içimi 2 küp kömür ile sürdürdüm. Ekstra dikkatimi çeken konu bu zamana kadar içtiğim diğer küp kömürlere göre ortamda daha az duman olmasıydı.. Odayı içtikçe dumana boğmadı kömürler, duman yoğunluğu içim sırasında yeterli seviyede.
 
 
Üstteki resim 2 küp kömür ile 1 saat 2 dakikalık içim sonrası çekilmiştir. Küp kömürde külün etrafa dağılması az görüldüğü üzere.. Altta eklediğim fotoğraf ise aynı anda yaktığım ve içime devam ettiğim küp közlerin boyutunu gösteriyor. 4 közle devam ediyorum duman yoğunluğu yeterli seviyede, içim için gerekli yoğunluğu veriyor.Cocopalm küp kömürün içim testini bitirmiş bulunmaktayım, 2 küp kömür ile 1 saat 2 dakika içim gerçekleştirdikten ve yeterli duman yoğunluğu almayınca 4 küp kömüre geçmiştim. 4 küpe geçtikten sonra 20 dakika da duman yoğunluğu ile toplam da 1 saat 22 dakika ile içimi tamamladım. İçim sonrası herhangi bir baş ağrısı hissetmiyorum. Küp kömürlerin etrafa yayılımı oldukça az seviyedeydi. Toprak lüle üstü yanmaz ile de evde rahatlıkla içilebilecek bir küp kömür diyebilirim bu anlamda. İçim sırasında küp kömürler tütünün tadını bozmadı, biraz yumuşak bir içimi olduğunu söyleyebilirim. Hafif bir içim gerçekleştirdim, kömürler tütünü ağırlaştırmadı. Mya yeşil paketlerde de kömürün tütünü ağırlaştırmadığını söyleyebilirim ekleme olarak onu da yazalım. Cocopalm küp kömürler aşırı kül bırakmıyor, kül rengini de içim sonrası alta eklediğim fotoğraftan görebilirsiniz.
 
 
Duman yoğunluğu içim süresince yeterli seviyedeydi. Kömürler 4 küp ile devam ettiğimde biraz kararmıştı ama içime olumsuz bir etkisini hissetmedim. Bir arkadaş kullanılan ocağın özelliğini sormuş , 600 Watt ısı veren 3 tarafı rezistanslı elektrikli ocakla bütün kömürler kullanıma hazır hale geliyor. Böyle bir ocağın artısı 3 taraftan küp kömürler ısıya maruz kaldığı için kömürlerin hem yanma süresine olumlu etkisi oluyor hem de kara bir kömürle içim yapmanın önüne geçmiş oluyorsunuz. Başarılı bir ocaktır bu konu da, onu da ayrıntı olarak ekleyelim. Unuttuğum bir ayrıntı olursa daha sonradan ekleme yaparım. Cocopalm küp kömürler geçer not alıyor diyebilirim son söz olarak , küp kömürler yanma esnasında biraz daha az koku yapsa iyi olurdu diyebilirim ama odada içim sırasında ortamdaki duman kokusu normaldi bunu da ekleyerek incelememizi bitirelim.