Tom Cococha Gold küp közlerin testine başlamış bulunmaktayım.
 
Steamulation Shisha + Rvbowls phunnel lüle + Mig razor ile incelemeyi gerçekleştiriyorum.
 
Tek kişilik koltuğum ,Nargilem ve Tom Cococha Gold'un görselini altta fotoğraf da görebilirsiniz.
 
 
 

Tom Cococha Gold Küp kömürler 4 adet her zaman yaptığım gibi.. İstediğim kızarma ve pişme süresine 16 dakikada ulaştı. Alttaki fotoğraf fişten çekip közleri mig razor'a koymadan çekilmiş halidir.

 
 
 
Tom Cococha Gold küp kömürleri 4 dakika Mig razor közlükte harmanlandıktan sonra içimime başladım , 3 küp köz ile başlayıp 5 dakika sonra 2 küp köze düşüldü ve  Mig razor'un kapağı üst hava alma yolları açık şekilde diğer kömürlerde yaptığım gibi kapatıldı. Kömürler yanma esnasında koku yapıyor. Kefo Gold, Gönül küp kömür, Poseidon ve Cocopalm'a göre birden bir yüksek koku olarak yayılmıyor ve sonrasında koku gitme durumu yok. Yayılarak belli seviyede koku çoğalıyor ve azalsa da yanma sonuna kadar koku hissediliyor. Yazdığım kömürlere göre koku dağılımı daha az seviyede ama yayılarak uzun süre koku bırakarak etrafa yanma süresini tamamlıyor. Tom Cococha Gold küp kömürleri, Mig Razor közlüğe koyduğumdaki halini küp kömürlerin alta koyduğum fotoğrafta görülebilir. Mya Yeşil Gold küp kömürler hala ortama koku yayma konusunda en başarılı küp kömürler.
 
 
 
Tom Cococha Gold küp kömürlerin içimini 2 küp kömür ile 1 saat 12 dakikalık bir sürede tamamlamış bulunmaktayım. 
 
Kül oranının küplerdeki dağılımı gayet iyi, çok az dağılma meydana geldi. Alttaki fotoğraftan 2 küp közün 1 saat 12 dakikalık içim sonrası görüntüsünü görebilirsiniz. Küp kömürlerin ısı seviyesi yüksekti. Duman yoğunluğu gayet iyi seviyedeydi. Küp kömürlerin tada etkisi yoktu bu konuda da başarılıydı.
 
 
 
Tom Cococha Gold küp kömürlerin üstündeki küller temizlendikten sonra 4 küp köz ile içime devam ettim. 
 
Küp kömürlerde görüldüğü üzere küçük ebatlarda  kararma mevcut ama bu kararma tatta hiçbir şekilde bozulmaya sebep olmadı. Tat değişimi gözlemlenmedi.
 
Demlenme halinde bekleyen 2 küp kömürüm içime devam ettiğim mig razor üstündeki küp kömürlere göre daha fazla küçüldüğünü de gözlemlemiş bulunuyorum.
 
 
 
 
Tom Cococha Gold küp kömürlerin de içimini incelemesini bitirdim.
 
4 küp köz ile içime devam ettikten sonra duman yoğunluğu yüksek bir seviye de 23 dakika daha sürdürdüm. Daha öncesinde 2 küp kömür ile 1 saat 12 dakikalık içim gerçekleştirmiştim. Toplam da tam içimi Mig Razor közlük ile 1 saat 35 dakika ile tamamlamış oldum. 
 
2 küp kömür ile yaptığım içim yer yer ısı olarak fazla geldi , 1 saat 12 dakikalık içimde toplamda 10 dakika gibi bir süre ısı dengesinde artma ve dengelenme gözlemledim. İçim sırasında bu konu da dikkatli olmak ve çekiminizi buna göre ayarlamanız gerekebilir. 4 küpe geçtiğimde de beklemedeki küp közler küçüldüğü için duman yoğunluğu başlarda iyi seviyedeyken sonralara doğru azalma yaşadım. Bırakmam gereken noktada da içimi sonlandırdım.
 
Toplamda 1 saat 35 dakikalık bir içim gerçekleşti , aroma tadına kömürün etkisi yoktu ve tat iyi bir şekilde alınıyordu. Küp kömürler baş ağrısı da yapmadı, keyifli uzun bir içim gerçekleştirdim diyebilirim. Küp közlerin kül oranı düşük seviyediydi, dağılma ile karşılaşmadım. Toprak lüle ve yanmaz ile yapılacak içimde de ev ortamında güzel bir içim gerçekleştirebilirsiniz.
 
Altta eklediğim fotoğraf da Tom Cococha Gold küp közlerine ait kül rengini ve toplam kül oranını görebilirsiniz.
 
 
 
 
 
İncelemelerle ilgili ek bilgi :
 
Normal olarak gerçekleştireceğim bir içimi 4 küp kömür ile tamamlamıyorum. 
 
4 küp kömür koyduktan sonra , 3 küp kömürü  daha yakma makinasına 35/40 dakika sonra koyup içimi o şekilde yani toplamda 1 tam içimi 7 küp köz ile tamamlarım. 
 
Bu şekilde düşündüğümüzde 2 küp köz ile incelemeler boyunca minimum 50 dakikalık maximum 1 saat 12 dakikalık içim olarak gerçekleştirmiştik. Bu açıdan bakınca bir içimi 7 közle bitirdiğimi varsaydığımda testini yaptığım bütün markaların içim sürelerinin mig razorla yeterli bir seviye de olduğunu söyleyebilirim. 
 
Yapılan içimler test olduğu için 4 küp közle içimi bitirip süresel bir oran çıkarmayı amaçlıyoruz incelemede ama gerçek hayatta 4 küp ile yaptığım nargileyi bitirmeyeceğim içim süresel baz da bütün markalar yeterli içime ulaşıyor. 
 
Küp közlerdeki kül rengine bakarak da küp kömürlerin kalitesini anlayamazsınız, bunu daha önceki incelemelerde belirtmiştim. Katkı maddesi kullanılarak küp kömürlerde istenilen renge firmalar isterlerse ulaşırlar, önemli içimden alınan keyif ve tada etkisi olup olmaması bu küp kömürlerin. 
 
İncelemede baz aldığımız değerlendirmeler farklı oluyor haliyle ama önemli olan içimden aldığınız zevktir diyerek yazıyı tamamlayım. 
 
Kül rengi isterse kahverengi olsun tadı bozmuyorsa baş ağrısı yapmıyorsa istenilen sürede içim gerçekleşiyorsa gerisi önemsiz diyebilirim. (Meşe kömüründeki gibi kül rengine bakarak küp kömür markalarını bu şekilde bir sıraya sokmak doğru olmayacaktır.)