Kefo Gold küp közlerin testine başlamış bulunmaktayım.
 
Steamulation Shisha + Alpaca Bowl Rook + Mig razor ile incelemeyi gerçekleştiriyorum.
 
Tek kişilik koltuğum, nargilem ve Kefo Gold un görselini altta fotoğraf da görebilirsiniz.
 
 
 
Kefo Gold Küp kömürler 4 adet her zaman yaptığım gibi, istediğim kızarma ve pişme süresine 14 dakikada ulaştı. Alttaki fotoğraf fişten çekip közleri Mig razor'a koymadan çekilmiş halidir.
 
 
 
Kefo Gold kömürleri 4 dakika Mig razor közlük de harmanlandıktan sonra içimime başladım. 3 küp köz ile başlayıp 5 dakika sonra 2 küp köze düşüldü ve  Mig razorun kapağı üst hava alma yolları açık şekilde diğer kömürlerde yaptığım gibi kapatıldı. Kömürler yanma esnasında koku yapıyor, belli süre koku oranı yüksek geliyor ama yavaş yavaş yandıkça azalıyor. Cocopalm benzeri bir koku bırakıyor ortama, Mya Yeşil pakete göre koku oranı yine yüksek geliyor.
 
 
 
Kefo Gold küp kömürler 2 küp köz ile içime devam edildi ve 1 saat 6 dakika verimli bir şekilde içim 2 küp ile bitirildi. Duman yoğunluğu azaldığından bu dakikadan sonra devamlı yaptığım yöntem olan 4 küp ile içime devam ediyorum. Alttaki fotoğrafta 2 küpün 1 saat 6 dakika sonraki halini görebilirsiniz. İçim Sırasında kömürlerin tada etkisi olmadı hiçbir şekilde. Duman yoğunluğu da yeterli seviyedeydi. Közlerde küller çok az dağılıyor görüldüğü üzere. Kül oranının dağılımı iyi seviyede.
 
 
 
 
4 küp köz ile Kefo Gold içime devam ediyorum. Kömürlerde küller temizlendikten sonra biraz kararma mevcut. Bu kararmanın tatda bir etkisi yok, değişim gözlemlemedim. Küp Kömürlerin ebatı fotoğrafta görülebilir.
 
 
 
 
Kefo Gold küp kömür incelemesini de bitirmiş bulunmaktayım.
 
4 küp köz ile içime devam ettikten sonra duman yoğunluğu verimli bir şekilde içimi 33 dakika daha sürdürdüm. 2 küp kömür ile 1 saat 6 dakika içim gerçekleştirmiştik. Daha öncesinde de , toplamda tek içimi 4 Kefo Gold küp kömür ile Mig Razor közlükte 1 saat 39 dakika ile tamamlamış bulunuyorum. 
 
Közler küçüldüğünde de duman yoğunluğu (ısı seviyesi) tatmin edici seviyedeydi bu da doğal olarak içim süresinin uzun olmasını sağladı. Toplamda 1 saat 39 dakikalık içim süresi gayet başarılı bir süre olarak öne çıktı diyebilirim. 
 
Közlerin küçülmesinin de içimde tada olumsuz etkisi olmayınca keyifli bir içim gerçekleştirdim. Kül oranı az seviyede, yine dağılarak yayılmıyor. Toprak lüle ve yanmaz ile yapılacak içimde aynı şekilde ev ortamında keyifli olacaktır.
 
Kefo Gold küp kömürlerin tada hiçbir etkisini görmedim, gayet iyiydi bu konuda. Ortamdaki duman yoğunluğu yarım saat sonra biraz fazlaydı diyebilirim.